Anasayfa / Kişisel Verilerin Korunması

Değerli müşterilerimiz,
Özel hayatınızın gizliliğine saygı duyuyor ve önem veriyoruz.
Bu nedenle, temel hak ve özgürlüklerinizi korumak amacıyla yürürlükte olan kanun* kapsamındaki kişisel verilerinizin kullanımı ve korunması ile ilgili haklarınız hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz.

Genel Kanun Kapsamı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nda Garanti Finansal Kiralama A.Ş.olarak “Veri Sorumlusu” sıfatıyla anılıyoruz. Kanun kapsamında, Veri Sorumlusu olarak kişisel verilerinizi elde etmemiz, kaydetmemiz, saklamamız, güncellememiz, sınıflandırmamız, mevzuatın izin verdiği üçüncü kişilerle paylaşmamız veya onlara devretmemiz gibi konularda “veri işleme” olarak kabul edilen işlemlerin gerçekleştirilmesidir.

Kişisel Verilerinizi Neden ve Ne İçin Kullanıyoruz? **

Kişisel Verilerinizi Kimlerle Paylaşıyoruz?

6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketleri Kanunu, Bankacılık Kanunu ve mevzuatta izin verilen kişiler, kuruluşlar, finansal kuruluş olarak sayılan kurumlar ve diğer üçüncü kişiler, BDDK, SPK, TCMB gibi kamu tüzel kişileri, ana hissedarımız (Örneğin T.Garanti Bankası A.Ş.) ve acentesi olduğumuz kuruluşlar, faaliyetlerimizi yürütmek için hizmet aldığımız veya iş birliği yaptığımız program ortağı kişi, kurum, kuruluşlar ve yurt içi veya yurt dışı bankalardır.

Kişisel Verilerinize Nerelerden Ulaşabiliriz?

Kişisel verileriniz Genel Müdürlük, Şubeler ve çağrı merkezi gibi kanallar aracılığıyla sözlü, yazılı veya elektronik ortamlarda toplanabilir.

Kanun Kapsamındaki Haklarınız Nelerdir?

Dilediğiniz zaman şirketimize başvurarak kişisel verilerinizin;

Bu amaçlarla yaptığınız başvurunun ek bir maliyet gerektirmesi durumunda, Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifedeki ücret tutarını ödemeniz gerekebilir. Başvurunuzda yer alan talepleriniz, talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç 30 (otuz) gün içinde sonuçlandırılacaktır.

Bilgilendirme talepleriniz için “glkvkk@garantileasing.com.tr”e-posta adresinden ve/veya 0212-365 30 82 numaralı telefon hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kanun kapsamındaki haklarınızdan yararlanmak için başvurularınızı yazılı olarak şubelerimize iletebilir, detaylı bilgi almak için Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nun internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İyi günler dileriz.

*6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ("KVKK")

** Şirketimizin kişisel veri envanter çalışmasında değişiklik oldukça bu bilgilendirmemiz güncellenecektir.